VŠB - Technická univerzita Ostrava

Počítačové kurzy od roku 1991
e-mail: petr.cervenka@vsb.cz,  tel.: 596 993 203Čím se vyznačují naše kurzy?

 Dlouhou tradicí: od roku 1991 pořádáme rekvalifikační počítačové kurzy pro úřady práce, o dva roky později jsme nabídku rozšířili i pro veřejnost. Kurzy probíhají ráno i odpoledne ve čtyřech učebnách.
 O kvalitě výuky svědčí dlouhodobá organizace kurzů pro úřady práce.
 Poskytujeme záruku za kvalitu našich kurzů. Pokud budete mít dojem, že jste látku dostatečně nezvládli, můžete kurz absolvovat do roka bezplatně ještě jednou.
 Po výuce mohou účastníci bez omezení podle zadání samostatně procvičovat, proto si odnesou nejen znalosti, ale i praktické dovednosti.
 Součástí kurzů jsou vlastní výukové materiály. Proč si neulehčíme práci a nepoužíváme raději knihy z nakladatelství? Protože knihy jsou pro účely kurzu příliš obsáhlé, obsahují informace pro začátečníky i pokročilé. Proto se málokdo večer po kurzu donutí knihu přečíst. Bez podpory textu pak ztrácí účastníci brzy orientaci.
 Kapitoly v našich textech jsou řazeny podle osnov a proto se texty používají během výuky jako pracovní sešity. V příručce jsou řešené úkoly (tzv. ''kuchařky'') a zadání pro samostatné procvičování. Příručky jsou v ceně kurzu.
 Všechny naše učebny jsou opatřeny výkonnou klimatizací. Nabízíme Vám obrázky našich učeben ("velká učebna" , "střední učebna" a "malá učebna") a naší školy.
 Ubytovací a stravovací možnosti přímo v prostorách univerzity.
 Široké zázemí univerzity nám umožňuje zajistit téměř jakýkoliv kurz podle přání, je možné i přizpůsobení termínů (včetně sobot a nedělí).
 Občerstvení (čaj a káva) v ceně kurzu.

Nabízíme kurzy připravující ke zkouškám ECDL a zkouškám MCP firmy Microsoft

Také se vám už stalo, že jste se vrátili z kurzu naplněni posvátnou úctou před dokonalostí programu a znalostmi vyučujícího, a těšili se, jak si to vše hned vyzkoušíte? Ale potom bylo nutno udělat ještě to či ono, pak zase na to nebyly vůbec myšlenky, a když jste se k procvičení konečně dostali, zjistili jste, že už jste vše zapomněli. Jediným způsobem, jak rychlému zapomínání zabránit, je dostat dovednosti "do krve" ještě během kurzu. Snažíme se, aby výuka neměla charakter přednášky nebo předváděčky nekonečných možností programu. Není naším cílem za každou cenu přesvědčit zákazníka, že za své peníze získal co nejvíce informací. Naopak dáváme důraz na množství hodin samostatného procvičování podle připravených úkolů, kdy budete mít možnost získané informace si ihned utřídit. Pokud přitom zjistíte, že něčemu vlastně nerozumíte, budete mít ještě možnost nechat si problém vysvětlit.

Místo konání, doprava, kontakt

Kontaktovat nás můžete na uvedených telefonních číslech nebo prostřednictvím mailu. Při mailové komunikaci zašlete prosím telefonní kontakt. Kurzy probíhají v budově J VŠB-TU v Ostravě-Porubě (viz. mapka) v místnostech J403, J406 nebo J421 ve 4. patře. Kancelář se nachází v místnosti J405. Budova J je čtvercová 4-patrová budova, ležící vpravo od hlavní budovy A. Vchod je z hlavní budovy (rektorátu). K univerzitě je nejlepší přístup tramvajemi č. 3, 7, 8, 9, 10 a 17 (zastávka Rektorát VŠB).
 
Adresa: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
  890 Centrum celoživotního vzdělávání
  tř. 17. listopadu 15
  708 33 Ostrava - Poruba
kancelář: J405
tel.: 59 699 3203
e-mail petr.cervenkavsb.cz
logo_ecdl.gif, 7,5kB

Personální obsazení


Vedoucí střediska Sekretariát Lektoři, správci sítě

Ing. Petr Červenka

Hana Egertová

Mgr. Michal Plánička

Jan Kopečný
--> -->